Maciej Braun CR

Blog

Wakacje czas zacząć

Thursday, 7 December 2017

I oto po raz pierwszy przeżywaliśmy zakończenie roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się od Eucharystii. Niestety musieliśmy ją opóźnić, gdyż spadł ogromny deszcz. Drogi nasze nie są z asfaltowe więc spacer, czy jazda bo błocie glinnym nie należy do łatwych. Pierwszą czynnością jaką należy wykonać po dotarciu do parafii to umycie nóg. Zatem z małym poślizgiem ale zaczęliśmy.
Prowadzenie liturgii należało do dzieci. Wcześniej tydzień ćwiczyły wspólnie śpiew i muszę przyznać, że mimo iż lekko był „krzyczany” wyszło im całkiem nieźle. Po Eucharystii udaliśmy się do auli szkolnej. Pierwszy raz został ona użyta, jeszcze schną mury, nie ma kolorów ani krzeseł, ale już mogliśmy bezpiecznie i pod dachem świętować. Dzieci pokazały nam co robiły przez cały czas w szkole, oczywiście całość była w języku angielskim. Rodzicie siedzieli i obserwowali w ciszy bo….nie rozumieli.
Po krótkich występach, starszaki które zaczną kolejny etap edukacji (w naszej nowej szkole) otrzymały dyplomy. A ci którym poszło najlepiej otrzymali skromne prezenty, Dzieci odebrały też gratulacje i życzenia od swoich kolegów z Polski w postaci laurek. Uczniowie opuścili aulę a rodzice zostali na zebrani podczas którego każdy rodzic mógł zapoznać się z postępami jakie jego dziecko ma w szkole. Była też możliwość porozmawiania z nauczycielem. Wszystko zakończył wspólny obiad i oczywiście obowiązkowo soda, czy jak kto woli gazowany napój.
Zaczynają się wakacje, rzecz jasna dzieci nie jadą nigdzie będziemy próbowali jakoś im ten czas zorganizować. Wszystkim wam drodzy rodzice adopcyjni w imieniu dzieciaków serdecznie dziękuję.

Maciej Braun CR

Blog