Maciej Braun CR

Blog

J 2, 1-11

Monday, 13 June 2011

Zróbcie wszystko…. tak Matka Jezusa zachęca biesiadników z Galilejskiej Kany. Biedacy nawet nie wiedzieli po co nosili w dzbanach wodę i napełniali nią stągwie. Praca bezsensowna i zupełnie niepotrzebna. Ale owa woda staje się winem.
Nigdy nie wiemy co Pan Bóg dla nas przygotował. Czasem wydaje nam się, że wydarzenia, nasze życie nie ma sensu, bo ciągle “pod górkę”. Sens jest i zna go Bóg i w odpowiednim dla nas czasie nam go okaże.
Cud dokonał się w Kanie pomiędzy brzegiem kielicha a ustami starosty weselnego, który miał przyjemność skosztować wina. Bądźmy gotowi, bo w chwili dla nas odpowiedniej zdarzy się cud, otrzymamy łaskę, o którą prosimy. Pan Bóg nie działa jak różdżka czarodzieja, On przygotowuje nas na łaskę, abyśmy byli odpowiednio dojrzali, by ją otrzymać.
Starosta weselny nie otrzymał od razu wina, dopiero Bóg zainterweniował kiedy go zabrakło. Bądź spokojny, ufaj, czekaj, proś, a spełni się.

J 20, 19-23

Sunday, 12 June 2011

Duchu Wirzche i Powiewie, Duchu Radości i Mocy, Duchu Święty przyjdź! Bez Twych darów nie damy sobie rady. Przyjdź, błagamy, zstąp na każdego z nas, przyjdź niech się już nikt nie lęka. Przyjdź…

J 21, 15-19

Friday, 10 June 2011

Pytanie o miłość zawsze pozostanie aktualne. Na przestrzeni wieków, zmieniały się systemy, technika szła do przodu, a to pytanie ciągle pozostawało niezmienne.
Czy mnie kochasz? To samo pytanie zadaje dziś Jezus Piotrowi – czy kocha. Stawia kolejne, czy kocha więcej aniżeli inni. Miłość na zawsze pozostanie tajemnicą. Piotr odpowiada: “Ty wszystko wiesz”. Proste pytanie i prosta odpowiedź, a tak wiele zmienia. Jak wielu do dziś nie zadało tego pytania drugiej osobie, nie zadało tego pytania samemu sobie.
Zapytaj dziś siebie czy kochasz. Jeśli obok ciebie jest osoba, którą wybrałeś, zapytaj siebie czy kochasz, czy to może już przyzwyczajenie. Jeśli wybrałeś inną drogę, zapytaj czy kochasz wystarczająco mocno by trwać. Pytanie pozostanie zawsze aktualne. Kochać – jak to łatwo powiedzieć – trudniej wykonać.
Kochaj mocno Dawcę Miłości, reszta przyjdzie sama.

J 17, 20-26

Thursday, 9 June 2011

Brak jedności na świecie, brak jedności w naszych rodzinach, szkołach, miejscach pracy, klasztorach, diecezjach, brak jedności w nas samych. Rzeczywiście jedność jest dziełem Ducha, którego oczekujemy. Jezus modli się za nas, abyśmy byli jedno. Pomóżmy Mu zatem. Skończmy z wiecznymi kłótniami, pretensjami, przegadywaniem się, z walką na słowa. Przecież każdy z nas chce żyć normalnie. Prośmy, aby nam się udało walczyć każdego dnia o pokój i jedność, nawet kosztem zrezygnowania z siebie. A może przede wszystkim???

J 17, 11 – 19

Wednesday, 8 June 2011

“Ale nas zbaw ode złego”. Jezus prosi, aby Ojciec ustrzegł nas od wszelkiego zła. Aby tak się stało, składa w ofierze za nas swoje życie. Zatem i my strzeżmy się wszelkiego zła, tego wszystkiego co nas od Boga oddala. Diabeł istnieje i próbuje poplątać nam naszą codzienność i nasze życie. Nie dajmy się. Jest to możliwe, jeśli staniemy w prawdzie o sobie samym. Bóg zna nasze serca, nie udawajmy tych, którymi nie jesteśmy. Prawda wyzwoli nas samych. Unikajmy wszelkiego zła, a ją odkryjemy.

Maciej Braun CR

Blog