Maciej Braun CR

Blog

Koongamano

Thursday, 28 December 2017

We wspomnienie młodych męczenników działo się u nas wiele. Po raz drugi odbyło się spotkanie dzieci z całej parafii. Tym razem miało ono miejsce w Magundze. Swoją obecnością zaszczycił nas biskup diecezji Michael Msonganzila. Był też z nami nasz drugi bardzo ważny gość. Generał Zgromadzenia Zmartwychwstańców Paul Voisin CR. Rozpoczęliśmy wszystko uroczystą Eucharystią. Biskup podczas kazania dialogował z dziećmi na temat Bożego Narodzenia i jak doszło do tego, że Herod wymordował dzieci. Odpowiedzi były różne i o dziwo nawet poprawne. NIe mogło zabraknąć występów różnego rodzaju i śpiewów. Wszystko zakończyło się wspólnym obiadem. Liczba dzieci które wzięły udział w spotkaniu bardzo cieszy. Było ich sześćset pięcioro. Bogu niech będą dzięki, za wszystko.

Egzamin

Friday, 15 December 2017

Odbył się egzamin do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Oczywiście nie był nie wiadomo jak trudny, ale był konieczny. Dzieciaki z naszego przedszkola poradziły sobie bezbłędnie. Gorzej było z tymi, którzy przyszli z zewnątrz. Jasno i konkretnie widać było poziom edukacji z Tanzańskich szkół. Po roku nauki najprostsze pytania rodziły problem. Tym bardziej cieszy mnie, że będziemy mieć dobrą szkołę, która da szansę na rozwój tym najmniejszym i najbiedniejszym. Za waszą dobroć z serca dziękuję. Zwłaszcza tym, którzy włączają się w program adopcji.

(Polski) Pierwszy Piątek

Friday, 5 May 2017

Piąty dzień maja to pierwszy piątek miesiąca. Jak to jest w zwyczaju, odwiedzam chorych w parafii. Starsi ludzie czekają na mnie od rana, jak się spóźnię dzwoni telefon z pytaniem, czy się gdzieś po drodze nie zgubiłem. W fatalnych warunkach chorzy żyją, bez prądu, wody, dostępu do leków. Za każdym razem jak wracam do domu pojawiają się w moim sercu i głowie pytania. Czy tak być musi, w sumie niesprawiedliwy ten świat. Po południu wszystkich polecam podczas modlitwy na koronce do Bożego Miłosierdzia. Dla Jego bolesnej męki miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Maciej Braun CR

Blog