Maciej Braun CR

Blog

O Autorze

September 21st, 2010

o. Maciej Braun CR – choć sam ma puste ręce – pomaga. Choć sam niekiedy przygaszony i smutny – obdarza uśmiechem. To zaraźliwy optymista, wrażliwy na ludzką biedę, zakochany w ubogich i chorych, zatroskany o najmniejszych, częstujący dzieci cukierkami po Mszy św., spieszący do samotnie umierających na ziemi, niestrudzenie dzielący się wiarą, zasiadający z robotnikami do posiłku, budujący kościoły, słuchający z uwagą…  – tak realizuje swoje kapłańskie motto –  „Tobie dziś w ofierze serce daję swe”.
Jest cichym misjonarzem pokornie wołającym: Pomóżcie mi pomagać! Marzy o tym, aby jego parafianie czuli się ważni, potrzebni i kochani, aby żyli i umierali godnie z Chrystusem w sercu.

W swoim dorobku literackim posiada takie książki jak: „Ucho igielne – jak uszyć życie”, „Słyszycie” oraz „Wambura – urodzony w deszczu”.

Pochodzi z Grodziska Wielkopolskiego. Urodził się w Poznaniu. Po maturze wstąpił do Zgromadzenia Zmartwychwstańców. W 2003 roku przyjął święcenia kapłańskie. Jako duszpasterz młodzieży w Bytomiu, a następnie w Wiedniu, wydał dwie płyty z zespołami młodzieżowymi.

Obecnie jest proboszczem w Butiamie w Tanzanii w Afryce wschodniej.

Autor:

Maciej Braun CR

Blog